Am fost in weekend la un eveniment care m-a ajutat sa-mi pun gindurile si concluziile pe policioare.Un farewell party pentru Turcu-mania. “Pavel, noi te-am creat. Ti-am facut un cadou. Esti liber acum sa faci ce vrei cu el”. Asta i-am zis si nu stiu daca m-a inteles. Nu stiu daca i-am facut lui un bine sau mi-am facut un bine chiar mie. Si cind nu stiu ceva cu exactitate, urmind sfatul oamenilor destepti pun pe hirtie: pro si contra. Facind abstractie de aluzia unei bune cunostinte care mi-a spus ca dupa Pavel Turcu m-as simti cu reputatia putin “sifonata”, iata ce as avea de precizat:
![]()
