Noroc de Craciun… Nu stiu ce m-ar mai fi oprit din drum. Nu stiu ce m-ar mai fi facut sa las treburile si sa vin acasa pe la 4 ca sa gatesc, sa chem niste prieteni, sa beau un git de Cahor si sa ma uit cu copiii la Pinochio si la zeci de Jingle Bells pe youtube. Tot ce-mi doresc in legatura cu aceasta sarbatoare, este ca intr-o buna zi oricine sa-mi spuna “Craciun fericit”, fara imediat urmatoarea intrebare:Dar tu care-l sarbatoresti, cel nou sau cel vechi? Ziua de nastere a lui Doamne-Doamne este doar una…si pentru mine este prima ocazie dupa foarte mult timp sa-mi adun familia la un loc cu un prilej mai fericit….
![]()



